O mně

Děkuji, že jste zavítali na mé stránky! Máte tedy jistě zájem o zdravou stravu, sport, chcete se sebou něco dělat, takže Vás coby vlastní krevní skupinu vítám. Budu moc rád, pokud Vás mé stránky inspirují. Sny a silná vůle vedou k úspěchům, přeji Vám, aby se Vaše plány a sny splnily. Kromě úsilí s disciplíny urychlí cestu k výsledkům spolupráce se zkušeným trenéem a poradcem, a tak mi dovolte se představit.

Jmenuji se Roman Maršálek, a působím jako výživový poradce, osobní trenér, bodybuilder a powerlifter. Narodil jsem se 3. 5. 1977 v Mladé Boleslavi, kde žiji se svou rodinou a kde vlastním a provozuji své fitness centrum, což byl vždy můj sen, a tak jsem jej pojmenoval Dream Gym. Zde se setkávám se svým skvělým týmem a klienty a potkal jsem zde celou řadu nových zajímavých lidí, a později přátel, za což jsem moc vděčný. Těším se tedy i na Vás, dveře jsou otevřené.

Když tak píši stránku o sobě, nutno řícti, že každý máme nějakou minulost, a tohle je ta moje☺:

  • mistr světa a Evropy v benchpressu (federace WUAP 2010, GPC 2009),
  • mistr republiky v kulturistice (NABBA 2009),
  • 5x mistrovství světa (NABBA 2009),
  • mistr republiky v silovém trojboji (GPC 2009),
  • absolutní mistr republiky v benchpressu (GPC 2008, 2009),
  • mistr Čech v silovém trojboji (IPF 2005, 2007),
  • mistr Čech v benchpressu (IPF 2001, 2005), …

Každopádně tréninky a disciplína tvoří naši budoucnost. V současnosti se moje portfolio činností rozrostlo, a kromě samotného závodění věnuji také práci promotéra a pořadatele soutěží v silovém trojboji, benchpressu a kulturistice. Pořádal jsem například Mistrovství republiky v silovém trojboji WUAP, dále závod O pohár středočeského kraje v benchpressu, Mistrovství Čech juniorů IFBB 2018 a Mistrovsví Čech mužů IFBB 2019 v kulturistice aj. Rovněž připravuji závodníky na soutěže a celkově je mým cílem být také motivátorem veřejnosti.

Jak vidno, oslovují mě jak silové sporty, tak kulturistika. Oba tyto „fitness obory“ jsou velice zajímavé a člověk se může vzdělávat a rozvíjet prakticky celý život. Ke své kariéře kulturisty bych uvedl, že měřím 172 cm a má soutěžní / mimosoutěžní váha v kulturistice činí 86/93 kg. V roli trenéra se dále specializuji se na trénink žen. Když zmiňujeme vzdělání a praxi, na které kladu celoživotně důraz stejně jako na trénink svalů, má kvalifikace a praxe zahrnuje kromě Ekonomické fakulty ŠAVŠ, konkrétně oboru Podniková ekonomika a management provozu samozřejmě také kurzy osobního trenér fitness, kulturistiky, silového trojboje, poradenství v oblasti zdravého životního stylu.

Mou specializací je trénink pro zvýšení kondice, intenzivní redukční trénink, trénink podporující růst svalové hmoty, výživa pro sportovce i běžnou populaci a vliv výživy na zdraví, alternativní léčba nemocí. Věnuji se kromě výše uvedených také provozování a studiu řady dalších sportů, a to zejména TRX, crossfitu, baví mě cyklistika, inline bruslení, grappling a box. Mé další koníčky jsou cestování, fotografování a Adobe Photoshop, vaření dobrého, zdravého a dietního jídla (a pochopitelně jeho konzumace :-)), miluji dobré víno a kávu, divadla, hudbu, filmy (Avatar, Gladiator) a vzdělávám se ve výpočetní technice.

Můj oblíbený citát je: Nezáleží na tom, kým jsme byli. Je to jedno. Důležité je jen to, kým jsme teď.